K smartom pribudne skúter

Smart vďaka spolupráci so špecialistom na dvojkolesové vozidlá Vectrix rozširuje svoje portfólio elektricky poháňaných vozidiel pre mestskú dopravu.

Smart

Elektrické portfólio značky smart rastie ďalej. Okrem modelu smart electric drive a smart ebike príde v roku 2014 na trh ešte smart scooter. Po uvedení skútra s prevádzkou bez lokálnych emisií smart ako poskytovateľ inovatívnych riešení mobility pre mestskú premávku ponúkne kompletné portfólio elektricky poháňaných vozidiel pre krátke, stredné a dlhé vzdialenosti až do 140 kilometrov.

Smart vyvíja a vyrába elektrický skúter v úzkej spolupráci so svojím partnerom Vectrix, s inovatívnou značkou, ktorá je lídrom celosvetového trhu elektrických dvojkolesových vozidiel. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1996 na Rhode Islande v USA, už roky sériovo vyrába elektrické skútre a má v tejto oblasti rozsiahle odborné skúsenosti.

„Obidve značky, smart aj Vectrix, sú priekopníkmi elektrickej mobility pre mesto“, vysvetľuje šéfka značky smart Dr. Annette Winkler. „Smart scooter bude skutočný smart, z ktorého chceme urobiť rovnakú ikonu mestskej mobility, ako je smart fortwo.“

Vzhľad štúdie smart scooter predstavenej na parížskom autosalóne v roku 2010 dizajnéri smartu ešte výrazne prepracujú. Nový elektrický smart sa pritom bude vyznačovať znakmi výhradného postavenia, aké sa v tejto kategórii vozidiel vyskytnú po prvý raz.<*>