Smart na ďalšom kontinente

Každý rok prijíma americká obchodná komora vo Washingtone významných zástupcov americkej ekonomiky a vlády. Pri tejto príležitosti dnes Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler AG, predstavil smart fortwo, ekologické riešenie mobility budúcnosti. V Európe sa predalo už vyše 850.000 exemplárov tohto medzičasom mimoriadne úspešného mini auta, ktoré sa od januára začne predávať aj v Spojených štátoch.

 

Dr. Zetsche vo Washingtone pred vysokopostaveným publikom vyhlásil, že je presvedčený o veľkom úspechu, ktorý smart fortwo v USA zožne. Najmenší z divízie Mercedes-Benz Cars sa vyznačuje nielen jedinečným, kompaktným dizajnom a inteligentnou konštrukciou s dôrazom na bezpečnosť, ale aj nízkou spotrebou a tým pádom vzornou šetrnosťou k životnému prostrediu. „Európania sú smartom nadšení a už dnes vidíme, že sa podobná nálada šíri aj v Amerike“, zdôraznil Dr. Zetsche a vzápätí svoje vyhlásenie zdôvodnil: „Počas americkej roadshow si smart vyskúšalo vyše 50.000 Američanov a vyše 30.000 si ho aj objednalo.“

 

Zetsche ďalej povedal, že by si dokázal predstaviť partnerstvo s americkým mestom, v ktorom by mohol prebehnúť veľký test elektricky poháňaného smartu fortwo. Podobný test už beží v Londýne. Hostia, ktorých prezentácia zaujala, si dnes mohli „bezemisný“ smart vyskúšať na vlastnej koži a skúsenosti tiež načerpať počas testovacích jázd na smarte fortwo.

Odbytovými partnermi predaja modelov smart bude v USA skupina Penske Automotive Group.<*>