smart fortwo v novej úlohe snov

Už štvrté medzinárodné účinkovanie mestského auta na striebornom plátne v tomto roku: „Dobrý ročník“ v réžii Ridleyho Scotta.

 

Poslúžil ako služobné vozidlo Clouseaua v „Ružovom panterovi“ a tiež ako únikové vozidlo Toma Hanksa v „Da Vinciho kóde“. V „Garfieldovi 2“ zasa hrá úlohu dokonalého auta pre „pánka“ Jona Arbuckla. Po novom si však smart fortwo zahrá rolu Amora. V novom filme Ridleyho Scotta „Dobrý ročník“ sa toto dvojmiestne vozidlo postará o stretnutie ľúbostného páru. Držiteľ Oscara Russel Crowe hrá bankára, ktorý sa zameriava najmä na svoju kariéru, ale v Provence znovuobjaví lásku a jednoduchý život. „Dobrý ročník“  sa do slovenských kín dostane 7. decembra.

 

V hlavnej úlohe sa predstaví Russel Crowe, ktorý hrá Maxa Skinnera. Zo stereotypu ho vytrhne smrť prastrýka, po ktorej sa vydáva na cestu do Francúzska s cieľom predať zdedenú vinicu. V smarte fortwo jazdí Max po Provence – začína tak nová kapitola jeho života, čo však tento úspechom zhýčkaný obchodník rozpozná až oveľa neskôr. Spočiatku bojuje s navigáciou a bez povšimnutia takmer zrazí krásnu Fanny (Marion Cotilard). Smart fortwo sa však postará o opätovné stretnutie. Fanny auto z vinice spozná – a láska dostáva novú šancu. Maxovi následne jeho šéf ponúkne partnerské miesto vo firme. Musí sa teda rozhodnúť. Otočí sa svetu londýnskeho obchodu chrbtom?

 

Romantická komédia vykresľuje skutočnosť, že sa pravé šťastie nezakladá na bohatstve, ale na kvalite života. „Hlavná postava zisťuje, že vedomé zrieknutie sa prináša viac radosti zo života“, vysvetľuje Anders Sundt Jensen, šéf oddelenia Marketing Sales značky smart. „Protagonista vystúpi zo svojho starého života – a prestúpi pritom do smartu fortwo. Objaví prednosti smartu, symbolické aj pre jeho nový život: To, čo sa zvonku zdá byť malé, ponúka v skutočnosti veľa miesta. Zrieknutím sa dvoch sedadiel získa vodič agilnosť a viac slobody, napríklad pri parkovaní. V skratke: Obsah filmu a hodnoty nášho produktu aj značky sa k sebe ideálne hodia.“ Hviezdny režisér Ridley Scott smart fortwo efektne zakomponoval do scény. Či už na zákrutách mimomestských ciest, alebo preplnených parkoviskách – mestský automobil vo farbe „stream green“ nepretržite ukazuje svoju svetlú stránku.

press_129_gallery_442<*>