Limitovaná edícia smart fortwo sharpred

Najnovšia edícia vozidla smart sa volá sharpred. Opticky tento smart fortwo vyslovene priťahuje pohľady, pretože sýta červená farba tridionového bezpečnostného rámu a krytov vonkajších spätných zrkadiel nápadne kontrastuje s čiernou farbou zvyšnej časti exteriéru. Smart fortwo sharpred sa dodáva ako kupé a ako kabriolet s benzínovým motorom mhd 52 kW alebo s benzínovým motorom 62 kW. Tento mimoriadny model si možno objednať už teraz, prvé vozidlá tejto limitovanej série prídu k predajcom v máji 2012.

Medzi vonkajšie znaky vozidla smart fortwo edition sharpred patrí nápadný kontrast elegantnej čiernej a extravagantnej červenej farby – efekt ako červený neónový nápis exkluzívneho baru na pozadí čiernej nočnej oblohy. Tridionový bezpečnostný rám a kryty vonkajších spätných zrkadiel vynikajú červenou farbou, zatiaľ čo zostávajúci exteriér je v čiernej farbe. Predný a zadný spojler sú profilované a bočné kryty prahov sú nalakované lesklou čiernou farbou.

Na prednej a zadnej náprave budú použité nízkoprofilové pneumatiky s rozmermi 175/55 R 15 (vpredu), respektíve 195/50 R 15 (vzadu). 15-palcové disky z ľahkej zliatiny s dizajnom troch zdvojených lúčov sú tiež nalakované čiernou lesklou farbou.

Rovnako kontrastný je aj interiér. Červené ozdobné šitie na sedadlách a prístrojovej doske zvyšujú pestrosť interiéru. Sedadlá sú v čiernej koži, prístrojová doska a chránič kolien sú vyhotovené vo vzhľade čiernej kože. Sériovo sú na palube audiosystém basic a exkluzívne rohože.

Model limitovaný na 1 800 jednotiek vychádza z línie výbavy passion a sériovo je vybavený okrem iného automatizovaným radením softouch, elektrickým ovládaním okien, klimatizáciou s automatickou reguláciou teploty a panoramatickou strechou s tienidlom proti slnku. Na želanie sú dostupné elektrický posilňovač riadenia, vyhrievanie sedadiel, zamykateľná skrinka pred spolujazdcom, zvukový systém smart s piatimi reproduktormi, multimediálny smart audiosystém s navigáciou, ako aj ďalšie prvky zvláštnej výbavy.

<*>