Janka Kirschner začala šoférovať

Známa speváčka Janka Kirschner so šoférovaním dlho váhala a za volant si sadnúť odmietala. Nakoniec sa však dala zlomiť svojej priateľke a vodičské oprávnenie práve získala. Šoférovať sama začína dobre pripravená vďaka poznatkom z autoškoly i vlastnostiam vozidla – päťmiestneho Smartu, ktorý si ako prvé auto vybrala. Priznáva, že najmä preto, lebo automatický režim prevodovky vozidla Smart (názov z angl. šikovný) uľahčuje šoférovanie. Bezpečnosť v Smarte zvyšujú nielen predné i bočné vzduchové vankúše, ale tiež elektronické systémy pre vyššiu stabilitu za jazdy, proti zablokovaniu a prekĺzavaniu kolies, či na účinnejšie núdzové brzdenie.
Grafitovo modrý automobil Smart s panoramatickou sklenenou strechou sympatickej hviezde showbiznisu imponuje aj celkovým nadčasovým vzhľadom a vnútorným dizajnom. Pochopiteľne, že v ňom pre populárnu speváčku nemôže chýbať ani špičkové rádio s CD prehrávačom a 6-reproduktorovým soundsystémom so subwoferom.

 

press_44_gallery_50press_44_gallery_49

Na archívnom foto:
– Nový Smart si Janka Kirschner prevzala 9. novembra 2005 v spoločnosti DaimlerChrysler Automotive Slovakia od zástupkyne tejto firmy a svojej priateľky Inge Janečkovej, ktorá ju na šoférovanie nahovorila.
– Janka Kirschner za volantom Smartu<*>