Highstyle smart

Kvalitná výbava, ušľachtilé materiály a osobitý vzhľad charakterizujú exkluzívnu edíciu smart fortwo highstyle, ktorý sa na jeseň začne dodávať aj na Slovensko s dvomi benzínovými motormi: prvý s výkonom 52 kW/71 k (sériovo s automatikou štart-stop, ktorá znižuje spotrebu až o 20 percent) a druhý s výkonom 62 kW/84 k, pričom oba plnia prísnu emisnú normu EU 5.

Exkluzivitu zovňajšku vozidla umocňuje trendová čokoládovo hnedá metalíza ako aj elegantné 12-lúčové disky z ľahkej zliatiny v 15-palcovom vyhotovení; vnútrajšku harmonická kombinácia svetlo-tmavej látky s hnedými ozdobnými švami a kovovo sa lesknúcou kožou. V koži sú vyhotovené i kolenná zóna, prístrojová doska, trojramenný športový volant (na ktorom je radenie) ako aj hlava radiacej páky.

Edícia highstyle vychádza z prevedenia passion a zahŕňa okrem iného automatické radenie softouch, elektrické ovládanie okien, klimatizáciu s automatickou reguláciou teploty i panoramatickú strechu s clonou proti slnku. Sériovo vozidlo dostáva aj otáčkomer, hodiny a autorádio. Na želanie sa dodáva elektrické servoriadenie, vyhrievanie sedadiel, uzamykateľná skrinka pred spolujazdcom ako aj hudobný systém smart s rozhraním MP3.

<*>